Протојереји Владан Симић и Милош Стојановић посетили Земљу Живих

Протојереј Владан Симић, секретар Епархије бачке и протојереј Милош Стојановић, секретар Црквене општине новосадске, посетили нашу терапијску заједницу на Ченеју, донели нашим штићеницима на дар више стотина књига Издавачке куће Епархије бачке "Беседа" и подржали их у њиховој борби против болести зависности.

Том приликом смо прочитали песму коју је отац Владан написао и посветио нашим штићеницима и ЗЕМЉИ ЖИВИХ, чији текст вам преносимо у целости:

ЗЕМЉА ЖИВИХ

Не осећам ништа, а чујем свој дах
Непомичан лежим, а лебдим над собом
Тело се разлаже у земаљски прах
Хероин ме учини својим робом.

Жив јесам, ал' нема ми спаса
Пред очима слике неких лепих дана
Сад бих да завапим, а грло без гласа
И душа немоћна, остављена сама.

По љубави оца и неутешне мајке
На праг Земље живих ко мртвац доведен
Спас да тражим и склоним се од хајке
На гробље да не будем прерано спроведен.

Анђео чувар о мени сад брине
Њему своје мисли и осећаје дајем
Грехе и ропство да са мене скине
И научи да плачем и за грешке кајем.

Дан по дан, корак по корак
Некада мртвац, а сада цео човек
Кроз муку научих да живот је горак
Сам са собом борити се довек.

На овоме месту земаљскога смирења
Зној, муку, јаук и прогутане сузе
Све побеђује светлост Васкрсења
Бог даде живот и грехе моје узе!

Догађаји

Отворена изложба слика штићеника заједнице на Ченеју

У четвртак. 28. новембра 2019. године, отворена изложба сликарских радова штићеника терапијске заједнице на Ченеју. Радови су настали као резултат уметничких радионица са академском сликарком, госпођом Душком Сремачки, у оквиру пројекта " Креативношћу против зависности", подржаног од стране Градске управе за културу Града Новог Сада.

Опширније...

Настојатељ манастира Самоград и игуманија манастира Ковиље посетили заједницу на Ченеју

Отац Пантелејмон, настојатељ манастира Самоград из Епархије будимљанско-никшићке и мати Агрипина, игуманија манастира Ковиље из Епархије жичке, посетили нашу терписјку заједницу на Ченеју и подржали наше штићенике у борби против болести зависности.

Опширније...

Отац Милош Весин посетио терапијску заједницу на Ченеју

Протојереј-ставрофор др Милош Весин, парох јужночикашки и професор на Богословском факултету СПЦ у Либертивилу, 14. новембра 2019. године, посетио нашу терапијску заједницу на Ченеју.

Опширније...

Претрага ( ћирилицом )

Препоручите нас осталима